Kommenteeri

Nädala lõppu tähistasime bussikleebistega (video)

Kes kannatab, see kaua elab! Parim näide on AgriPartner, kelle bussile reklaamkleebiste visuaali kinnitamine, trükk ja paigaldus lõpuks teostuse leidis. 
Pean ausalt tunnistama - mulle pakub väga positiivset pinget, kui saan oma mugavustsoonist välja tulla ning midagi erilist teha. Sedapuhku olen mitu kuud kliendiga põrgatanud emaile erinevate visanditega ja ideedega... Aga kuidas kõik algas?

AgriPartner sai Vestmintile teadlikuks päringuga tootekataloogide küljendusele ja trükile. Kohe alguses sai mulle selgeks, et tegemist on väga teadliku ja (mis peamine) projektist huvituva kliendiga. Argo teadis üsna täpselt, mida nad tahavad ning ei teinud järeleandmisi kuskil. Suureks abiks kiire töö teostusele oli väga põhjalik veeb - kogu materjal on neil seal väga hästi liigendatud ja põhjalikult esitletud. Seega ei kulunud sugugi aega materjalide komplekteerimisele ja läbi töötamisele ning töö sujus libedalt. 

Aga nüüd tänase topic-u juurde - bussi reklaamkleebised. AgriPartneri ja Tankleri autodega läks suhteliselt kiirelt ning visandid leidsid probleemideta kinnituse. Kleebised said edukalt ka autodele reaalselt peale kleebitud ning tulemus oli super! Aga buss - see projekt muudkui venis ja venis. Põhiliseks probleemiks oli see, et bussi visuaalile tuli kanda kaks ettevõtet, mille visuaalne identiteet teineteisest täielikult erines (välja arvatud font - see on neil kattuv... abiks seegi!). AgriPartneri toonideks kaunis viljapea kollane ja roheline ning Tankleri tooniks tume-tume sinine. 
Algsed visandid sisaldasid endas rohkem fotosid ja vähem teksti. Visuaali esitades tundsin teatavat ebakindlust, sest tulemus polnud päris "see". Seda tunnistas ka Argo. Teine visuaal oli juba märksa graafilisem, sisaldades endas graafilisi elemente - ruudukesed, joonekesed jms. Aga tunne polnud endiselt hea. Võtsime pisikese pausi ja kogusime mõtteid. Siin kohal olen väga tänulik kliendile, kelle nõudlikkus ja otsekohesus viisid meid iga korraga sammukese lõpptulemusele lähemale. See projekt on ideaalne näide, kuidas kliendi ja kujundaja tihe koostöö ja tagasiside toovad super tulemuse käega katsutavaks. Vahetasime lugematul hulgal emaile ja visuaale, kuni tuli vastus "Jah, laseme käiku!" - "Halleluuja!".

Selle bussi kleepimise puhul on tegemist palju tehnilist täpsust vajava tööga. Pildil olev visuaal tuleb nüüd klappima panna ka reaalsuses ning see tähendab VÄGA palju mõõtmist, paigutamist, veel mõõtmist ja veel paigutamist. Siinkohal on abiks, kui oled visuaalide koostamisel olnud Monki täpsusega. Selle konkreetse Peugeot Boxeri kleebiste paigaldamisele kulus terve tööpäev... ilma naljata... ja ilma lõunapausideta... Noo okei, nalja ikka natuke sai, kuidas siis muidu.

Aga kokkuvõttes pean tunnistama, et igapäevaste flaierite, plakatite, logode jms vahele on väga ergutav teha midagi SUURT. Mulle meeldib ja kui saaksin, siis teeksin seda veidi tihedamaltki! PS! Tänan oma agaraid-pagareid paigaldustiimist - Indrek ja Tiina!
Tänan AgriPartnerit ja Tanklerit selle usalduse eest ja ootan pikisilmi, millal neid autosid (ja bussi) linna peal vuramas näen, et siis heldinult näpuga näidata ja kiita!

Siin mõned pildid hiljuti valminud kleebistest (ja paigaldustöödest):

Lisa kommentaar

Email again: