Kommenteeri

Visiitkaartid ja trükk

Olen kohanud kahte sorti inimesi - neid, kes peavad visiitkaarte eluliselt oluliseks ja neid, kelle jaoks on visiitkaart sama hea, kui WC-paber. Mina kuulun esimeste hulka ja arvan, et hästi disainitud ja hoolega trükitud visiitkaart võib olla suur osa Sinu tehingu closing-ust.

Pikk jutt lühidalt - visiitkaart on oluline! Alati, kui kohtun uue kliendiga ulatan talle oma visiitkaardi ning 90% juhtudel saan komplimendi, kui ilus see välja näeb. Sellega on pool minu eesmärgist täidetud - klient vaatab seda ning see jääb talle meelde, ma eristun. Ülejäänud osa peab tegema minu suurepärane argumentatsioonioskus ja kujundaja-anne (nagu näete, siis enesehinnanguga mul ilmselt probleeme pole).

Mulle meeldib, et Tartus asuv Tassikoogid kohvik ja juuksehooldusvahendite müügiga tegelev ettevõte Placent Activ on minuga ühte meelt. Nende juht ja omanik Aljona ei luba endale eksimusi ning nende võlu peitubki detailides. See on see, mis neid eristab ja annab turul olulise eelise. Nende visiitkaardid on märkimisväärselt kallima trükihinnaga, kui tavaline laialtlevinud lahendus, aga sellel on oma võlu... oma sõnum, mis rändab otse inimeste rahakotti, mitte prügikasti.

Aga kui soov on eristuda, ent lahendus võiks olla taskukohasem? Siin on hea näide soodsast ja väga efektsest lahendusest. Turunduses pikalt ilma teinud Aiki lasi endale trükkida tagasihoidlikud visiitkaardid. Alustame kujundusest - Aiki kindel soov oli "less is more" ja seda ta ka sai. Disainis kasutasin valge-musta-halli kombinatsiooni ja tulemust näete all isegi - lihtne, aga töötab! Materjal pole siiski lihtne, pigem üsna eriline - õrnalt tekstuurne akvarellpaber, mis annab mängulisuse ja tundub käega katsudes igati huvitav.

Visiitkaarte olen teinud kümneid ja kümneid ning soovitan vältida tumedate toonide laiapinnalist trükki - värv kulub ebaühtlaselt ja tulemus ei pruugi sugugi hea jääda. Disaini poolest soovitan jääda tagasihoidlikuks ning pigem mängida erinevate ja huvitavate materjalidega. Külastage Tartus asuvat Snitty poodi ja olete peatselt nagu Alice in Wonderland. Aga alati tasub enne küsida ja uurida - äkki leiame eriti uuendusliku ja erilise lahenduse - ideid mul jagub!


Lisa kommentaar

Email again: