Selleks, et sotsiaalmeedias eristuda ja esile kerkida on visuaalne väljendus väga oluline. Sisukas tekst nõuab enda kõrvale väljendusrikast pildikeelt.

Selle tõestuseks on Instagrami populaarsuse kahekordistumine 2017. aastal.

Meie aja eripära on visuaalne väljendus ning efektse lahenduse puhul ei olda kitsid oma avastusi ka teistega jagamast.

Fototöötlus ei nõua enam suuri investeeringuid, et soetada vajalik tarkvara ning oluliseks faktoriks on kujunenud ka ajaline skaala – kui soovime kajastada hetkesituatsiooni online-s, siis pole meil keerukateks protsessideks lihtsalt ka aega. 

Õnneks on olemas mitmed funktsionaalsed äpid, mida on võimalik minimaalse tasu eest või TASUTA alla laadida ning kohe kasutama hakata. Kuna valikuid on palju, siis aja kokkuhoidmiseks toome välja soovitused: 


Photoshop Express (tasuta) – valgustus, värvide tonaalsus, teravus ja kollaažide loomise võimalus on mõned märksõnad selle äpi puhul. Loomulikult ei puudu ka kõikvõimalikud kaasaegsed lisad nagu stickerid jms. Sarnaste võimalustega on samast sarjast ka Adobe Lightroom ja Adobe Capture, kuid viimased vajavad veidi enam oskusi.

 

Snapseed (tasuta) – suurepärane äpp fototöötluseks, milles foto teravduse tööriist on parim teiste omasuguste seast. Erilise efekti lisab tööriist DRAMA, kui selle kasutus kuidagi pildi konteksti sobib 😉 Aga selle äpi teeb eriliseks võimalus fotost selekteerida mingi kindel osa, mida muust osast eraldiseisvana töödelda. See annab fototöötluaele uue dimensiooni. Kui tunned, et soovid põhjalikumat juhendit, siis arendaja on selle peale mõelnud.

Afterlight (3.99€) – täiuslik fototöötluse äpp, milles on absoluutselt kõikvõimalikud ja vajaminevad tööriistad, mida fototöötlus endas võiks sisaldada. Muuhulgas on olemas erinevate filtrite paketid, mida omakorda saab vastavalt vajadusele timmida ja erinevate toonidega ning tonaalsustega mängida. Tulemus on super! Äpp annab võimaluse ka erinevaid pilte omavahel kokku hajutada ning see annab hoopis uue visuaalse lähenemise võimaluse. Lisaks on võimalused piltide vanutamiseks, selektiivsete värvide eraldamiseks, vahelayerite lisamiseks, teksti lisamiseks jpm.

VSCO (1.79€/kuu) – paljude asjalike filtritega (130?!) varustatud äpp, mis pakub enamat, kui lihtsalt Instagrami töötlus. 

Enlight (4.49€) – Apple Design Award 2017 võitja. Võimaldab erinevate fotode kokku töötlemist kõige huvitavamal moel, lisaks teksti lisamist jpm. Vaieldamatu Vestminti lemmik!

* Foto pärineb meie erakogust ja on tehtud iPhone XS Maxiga.