Selles artiklis õpetan Sulle, kuidas saaksid ise kiirelt ja mis peamine – TASUTA (!) teha endale asjaliku sotsiaalmeedia postituse.

Kui vajan kiiret ja samas üsna okeid lahendust Instagrami postituse tegemiseks, siis kasutan tavaliselt Canva-t (thank God for that!). Nagu igal saidil, on ka Canva-s võimalik saada tasulisi lahendusi aga selleks pole minu hinnangul mingit vajadust. Sealne keskkond annab Sulle suure valiku kõikvõimalikest mõõtudest, millest Sul varem ilmselt aimugi polnud. Jah – see ei ole kujundajate salakeel, kui räägime, et postitus peaks olema mõõdus 800×800 px. See on tegelikult kah päris oluline info. Kokkuvõtvalt teen Sinuga koos ühe lihtsa reklaami step-by-step. Kõik, mida vajad on oma arvuti või iPad (sest Canva-l on ka sellenimeline mugav app):

Vali endale põhi, mille mõõdud sobivad soovitud lahendusega. Kindla peale minek on “Social media” mõõduga 800×800 px, sest see sobib ideaalselt nii Facebooki, LinkedIni kui ka Instagrami.
Vasakul servas avaneb Sulle mustmiljon template-i, mille vahel saad just Sulle sobiva leida. Iga variandi all servas on kirjas, kas see on tasuta või mitte. Täna ma võtan kasutusele sellise lahenduse: 
Kui Sul ei ole hea ideed, mida postitada aga tahaks seda siiski teha, et oma leht aktiivsena hoida, siis otsi ideid. Populaarseks osutuvad alati kõikvõimalikud tsitaadid või head mõtteterad. Näiteks siin on mõned quotes-id.

Kuna Sind ja paljusid teisi ei huvita päris täpselt meie igapäevased tööd ja toimetamised, siis on ka Vestmint läinud seda teed, et kui tunneme, et meil on midagi öelda, siis seda ka teeme – näiteks meie Instagramis!